Takže tohle o vašem zdraví vypovídá poloha, ve které spíte! Přečtěte si, jak zdravá je poloha, ve které spíte!

45461
- Advertisement -

Spánek: všichni jej potřebujeme. Spánkem člověk zhruba stráví 1/3 svého života, což určitě není nezanedbatelná doba. Spánek je pro naše zdraví nesmírně důležitý, protože se při něm vylučují toxické materiály, regeneruje lidské tělo a dobíjí energie. Spousta se toho také děje z psychologického hlediska a spánkové poruchy tak mohou mít vážné následky. Z dlouhodobého hlediska spánek ovlivňuje procesy v našem mozku, schopnost koncentrace a reakce, emoční stav a fyzické zdraví, takže se jedná o nesmírně důležitý proces. Pojďme se společně podívat na to, jak jednotlivé polohy spánku na lidské tělo působí a jaké mají výhody a nevýhody.

Was ist die beste Schlafposition

Spánkové polohy mohou být zhruba rozděleny do tří kategorií: na zádech, na břiše a na boku. Poloha, ve které spíte, může být pro vaši fyzickou kondici buď velmi vhodná, nebo naopak velmi nevhodná.

Rádi spíte na zádech? Gratulujeme: tato pozice je pro vaši páteř a celkové zdraví ta nejlepší možná. Má však jednu nevýhodu: chrápání. Rádi spíte na boku? Tato pozice je na světě nejrozšířenější, takže v tom rozhodně nejste sami. Spánek na boku většinou není ideální pro ruce či nohy, které často pociťují nepohodlí. Je to vcelku logické – pokud spíte na jedné straně svého těla, vyvíjíte na ni tlak. Pokud navíc spíte na pravém boku, škodíte tím trávení a žaludečním kyselinám. A nakonec tu máme všechny ostatní, kteří rádi spí na zádech. Tato pozice bohužel pro lidské zdraví není vůbec ideální, protože vyvíjí tlak na páteř a krk. Vaše hlava je při spaní otočená, což v kombinaci s tlakem na páteř může vést k problémům se zády.

- Advertisement -