Dolabınıza bir kase pirinç koyarsanız ne olur?

740
- Advertisement -

Pirincin kendisi, pişmiş halinden daha faydalıdır. Çünkü cep telefonunuz ıslandığında onu kurutmak başta olmak üzere, şeyler yapabilir. Bu yazıda pirincin başka neler yapabileceğine bakacağız. Mesela elbise dolabımıza neden pirinç koymalıyız? Haydi, bir fincan pirincin neler yapabileceğine bir göz atalım.

Havayı temizler ve gardıropta küf oluşumunu engeller.

deodorize wardrobe

Cep telefonunuzu pirinçle kurutabileceğinizi zaten biliyorsunuz. Yani pirinç, nemi emebiliyor. Bazı kişiler dolaba henüz iyice kurumamış giysiler koymuş olabilir. Bu da gardırobun küf kokmasına neden olabilir.

Pirinç nemi emme özelliğine sahip olduğundan, havanın temiz kalmasını istiyorsanız pirincin üzerine birkaç damla esans yağı damlatıp dolaba koyabilirsiniz. Bu gardırobunuzun güzel kokmasını sağlayacaktır. Artık pahalı parfüm torbalarına veya oda spreylerine çok fazla para harcamanıza gerek yok. Ayrıca istediğiniz kokuyu da seçebilirsiniz. Peki bu gardırop deodorantı nasıl yapılır? 1 su bardağı pirinç, uçucu yağlar, 1 parça bez ve lastik bant veya boyunluk.

How to make a rice & essential oil air freshener - BC Rehberler

  • Pirinci 15-20 damla uçucu yağ ile karıştırın ve küçük bir kaseye koyun.
  • Kaseyi bir bez veya eski bir tişörtle örtün ve kasenin etrafına bir lastik veya ip sarın.
  • Kaseyi kötü kokan bir yere, dolaba veya bir odaya yerleştirin. Evcil hayvanlardan ve çocuklardan uzak tutun.
  • Hazırladığınız kokulu pirinç 2-3 ay kullanılabilir ancak esmer pirinç kullandıysanız, daha çabuk bozulacağını da hatırlatmak isteriz.

Pirincin yarattığı mucize sadece bu değil elbette. Haydi, daha fazlasına göz atalım…

How to make a rice & essential oil air freshener - BC Rehberler

- Advertisement -