Wow: A Więc To Właśnie Mówi Twoja Pozycja Podczas Snu! Sprawdź Czy Śpisz W Zdrowej Pozycji!

109097
- Advertisement -

Schlafposition sagt etwas über deine Gesundheit aus

Nie Każda Pozycja Spania Jest Dobra Właśnie Dla Ciebie!

Każdy z nas zasypia w inny sposób. Niektórzy wolą zapadać w sen na łóżku wodnym, inni na normalnych materacach. Jeszcze inni najlepiej zasypiają na plecach lub na brzuchu. Wielu woli spać na boku z podkurczonymi nogami. Ale czy wiesz, że Twoja ulubiona pozycja do spania mówi coś o Twoim zdrowiu? To nie przypadek!

Zdrowy, maksymalnie jakościowy sen stanowi solidny fundament Twojego dobrego samopoczucia. Okazuje się jednak, że niekoniecznie pozycja, w której najbardziej lubisz zasypiać będzie najbardziej dla Ciebie korzystna. Żeby szybciej zasnąć wielu z nas bardzo często w trakcie układania się do snu kręci się w pościeli i budzi w zupełnie innej pozycji niż zasypiało. Możliwe wówczas, że to Twój organizm sam Ci podpowiedział, że lepiej będzie inaczej się ułożyć.

Powszechnie sądzi się, że najzdrowiej jest zasypiać na lewym boku, bo ta pozycja umożliwia najbardziej optymalne krążenie. Ale czy na pewno? Różne ułożenie ciała ma rozmaite korzyści i wady. Jeśli doskwiera Ci ból lub masz pewne konkretny problemy ze zdrowiem, może się okazać, że to całkowicie inne ułożenie ciała przyniesie Ci ulgę. Na zmianę przyzwyczajeń nigdy nie jest za późno!

Na kolejnej stronie zobaczysz, czemu sprzyja i czemu nie sprzyja spanie na boku, na brzuchu i na plecach.

Kontynuuj czytanie na kolejnej stronie.

- Advertisement -